Srpen 2010

Soutěž v Jamolicích 2010

13. srpna 2010 v 15:35 | Jiří Loucký |  Pro rok 2010
Noční soutěž v požárním útoku Jamolice 2010

Dne 31. července 2010 jsme se po roční pauze opět vypravili na noční soutěž v požárním útoku do Jamolic. Moc se nám tam po minulých zkušenostech s organizací soutěže nechtělo, ale nakonec jsme jeli. Hlavně také proto, že odpadla soutěž v Křepicích a do Tavíkovic jezdit kvůli povrchu hřiště nechceme. Také jsme měli trochu problém se soutěžícími, neboť jsou dovolené a museli jsme se obejít bez hlavního košaře. Soutěže se tedy zúčastnili: Treu Jakub (strojník), Ležák Martin (savice), Košťál Jan (koš), Gros Martin (béčka), Vlasák Lukáš (rozdělovač), Loucký Jiří (levý proud), Ležáková Petra (pravý proud), Treuová Alena (fotograf).
Na soutěž do Jamolic se sjelo celkem 10 družstev mužů a 5 družstev žen. Až na místě jsme zjistili, že soutěž je vyhlášená na dvě béčka (což nám tolik nevadí) a s úzkými hadicemi B65, C42 (což nám nakonec taky nevadilo). Jelo se na dva pokusy a započítává se lepší čas.
V prvním pokusu jsme dosáhli času kousek přes 29s, což nebylo nic moc, ale nebyl to nejhorší čas. Stalo se tak hlavně díky béčkařovi, který nastoupil do této role nečekaně a dá se říci poprvé. Nicméně útok jsme dokončili a to je dobře. Do druhého pokusu jsme nastoupili s tím, že nemáme co ztratit. Výsledek se ukázal vzápětí: čas 23,88s nám všem vyrazil dech, a netřeba zdůrazňovat, že i ostatním soutěžním družstvům. Béčkař ukázal, co v něm je a všichni ostatní se nenechali zahanbit. Na výsledné listině jsme sice byli až na šestém místě, ale my víme, že jsme vyhráli. Oproti ostatním máme nejslabší stroj a jako jedno ze dvou zúčastněných družstev jsme měli široké hadice B75, C52.

Jiří Loucký

Soutěž v Petrovicích 2010

13. srpna 2010 v 15:34 | Jiří Loucký |  Pro rok 2010
Okresní kolo požárního sportu 2010 okresu Třebíč

Dne 20. června 2010 jsme se zúčastnili okresního kola v požárním sportu v Petrovicích. Této soutěži předcházelo oblastní vyzařovací kolo v Kojatíně dne 30. května 2010. Vzhledem ke špatnému počasí na oblastním kole proběhla pouze disciplína požární útok, která se nám moc nepovedla a tak jsme skončili na posledních místech. Z důvodu malého zájmu o účast na okresním kole jsme se rozhodli na soutěž okresu do Petrovic přihlásit a naše účast byla umožněna.
V Petrovicích již probíhaly všechny standartní disciplíny, což je požární útok, štafeta 4x100m s překážkami a běh na 100m s překážkami.
Vypravili jsme družstvo ve složení:
Vedoucí: Ležák Josef
Soutěžící: Treu Jakub (strojník, hasicí přístroj, 100m)
Ležák Martin (savice, domeček, 100m)
Kavalec Jindřich (koš, 100m)
Šipr Radek (béčka, 100m)
Vlasák Lukáš (rozdělovač, kladina, 100m)
Košťál Jan (levý proud, bariéra, 100m)
Ležáková Petra (pravý proud)
Náhradník: Vlasáková Lucie
Fotograf: Treuová Alena
Soutěže se také zúčastnil náš trenér a obvykle vedoucí p. Loucký Jiří ve funkci rozhodčí v disciplínách 4x100m překážek a požární útok.
První na řadě byla disciplína 4x100m překážek, do které jsme nominovali pouze jednu čtyřčlennou štafetu ve složení: Ležák M. (domeček), Košťál J. (bariéra), Vlasák L. (kladina), Treu J. (hasičák). Pravidla umožňují nasadit do soutěže dvě štafety, ale s různými soutěžícími. Do výsledků se započítává čas lepší ze štafet. Škoda, že nemáme dostatek hasičů, abychom obsadili obě štafety. V této disciplíně jsme skončili na posledním 8. místě. Stalo se tak kvůli několika chybám na různých úsecích, ale je důležité, že jsme štafetu zdárně dokončili.
Další v pořadí byla disciplína 100m překážek, kterou běhají jednotlivci. Může se nominovat až 6 hasičů, což jsme plně využili. Započítávají se časy čtyř nejrychlejších. Přesto, že jsme viditelně měli dobře natrénováno, tak se nám nepodařilo dosáhnout čtyř dobrých časů. Naše výsledky stačily opět pouze na poslední místo. Nutno podotknout, že v této disciplíně jsme byli velice hendikepování vybavením. Jako jediní jsme používali klasické hadice C52 a upravený štafetový kolík. Všechna ostatní družstva měla speciální štafetové hadice s rychlospojkami, což se projevilo právě na lepších časech v závěru.
Poslední v pořadí probíhal požární útok, na který máme dostatečně natrénováno. Přesto, že jsme si přivezli nejslabší stroj ze všech (obtokem z přetlakového ventilu neodtékala téměř žádná voda) jsme dosáhli solidního času a dostali jsme se tím na 5. místo v této disciplíně.
V celkovém pořadí jsme obsadili 7. místo. Vzhledem k první takovéto účasti na soutěži,
je to pro nás ohromný úspěch. Cenné jsou pro nás především získané zkušenosti, které se chystáme zúročit při tréninku a soutěžích v příštím roce. Už teď víme, co můžeme vylepšit a kde si pomoci k lepším výsledkům.

Jiří Loucký