Soutěž v Petrovicích 2010

13. srpna 2010 v 15:34 | Jiří Loucký |  Pro rok 2010
Okresní kolo požárního sportu 2010 okresu Třebíč

Dne 20. června 2010 jsme se zúčastnili okresního kola v požárním sportu v Petrovicích. Této soutěži předcházelo oblastní vyzařovací kolo v Kojatíně dne 30. května 2010. Vzhledem ke špatnému počasí na oblastním kole proběhla pouze disciplína požární útok, která se nám moc nepovedla a tak jsme skončili na posledních místech. Z důvodu malého zájmu o účast na okresním kole jsme se rozhodli na soutěž okresu do Petrovic přihlásit a naše účast byla umožněna.
V Petrovicích již probíhaly všechny standartní disciplíny, což je požární útok, štafeta 4x100m s překážkami a běh na 100m s překážkami.
Vypravili jsme družstvo ve složení:
Vedoucí: Ležák Josef
Soutěžící: Treu Jakub (strojník, hasicí přístroj, 100m)
Ležák Martin (savice, domeček, 100m)
Kavalec Jindřich (koš, 100m)
Šipr Radek (béčka, 100m)
Vlasák Lukáš (rozdělovač, kladina, 100m)
Košťál Jan (levý proud, bariéra, 100m)
Ležáková Petra (pravý proud)
Náhradník: Vlasáková Lucie
Fotograf: Treuová Alena
Soutěže se také zúčastnil náš trenér a obvykle vedoucí p. Loucký Jiří ve funkci rozhodčí v disciplínách 4x100m překážek a požární útok.
První na řadě byla disciplína 4x100m překážek, do které jsme nominovali pouze jednu čtyřčlennou štafetu ve složení: Ležák M. (domeček), Košťál J. (bariéra), Vlasák L. (kladina), Treu J. (hasičák). Pravidla umožňují nasadit do soutěže dvě štafety, ale s různými soutěžícími. Do výsledků se započítává čas lepší ze štafet. Škoda, že nemáme dostatek hasičů, abychom obsadili obě štafety. V této disciplíně jsme skončili na posledním 8. místě. Stalo se tak kvůli několika chybám na různých úsecích, ale je důležité, že jsme štafetu zdárně dokončili.
Další v pořadí byla disciplína 100m překážek, kterou běhají jednotlivci. Může se nominovat až 6 hasičů, což jsme plně využili. Započítávají se časy čtyř nejrychlejších. Přesto, že jsme viditelně měli dobře natrénováno, tak se nám nepodařilo dosáhnout čtyř dobrých časů. Naše výsledky stačily opět pouze na poslední místo. Nutno podotknout, že v této disciplíně jsme byli velice hendikepování vybavením. Jako jediní jsme používali klasické hadice C52 a upravený štafetový kolík. Všechna ostatní družstva měla speciální štafetové hadice s rychlospojkami, což se projevilo právě na lepších časech v závěru.
Poslední v pořadí probíhal požární útok, na který máme dostatečně natrénováno. Přesto, že jsme si přivezli nejslabší stroj ze všech (obtokem z přetlakového ventilu neodtékala téměř žádná voda) jsme dosáhli solidního času a dostali jsme se tím na 5. místo v této disciplíně.
V celkovém pořadí jsme obsadili 7. místo. Vzhledem k první takovéto účasti na soutěži,
je to pro nás ohromný úspěch. Cenné jsou pro nás především získané zkušenosti, které se chystáme zúročit při tréninku a soutěžích v příštím roce. Už teď víme, co můžeme vylepšit a kde si pomoci k lepším výsledkům.

Jiří Loucký
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama