Září 2010

Závody v Březníku

26. září 2010 v 10:15 | Košťál Jan a Ležák Martin |  Pro rok 2010
4. září jsme se zúčastnili závodů v Březníku. Soutěž byla u příležitosti
Dnu divokého sokola, celý den měl bohatý kulturní program, jehož jedna část byla netradiční požární útok.
U hasičky jsme se sešli kolem poledne a to v hojném počtu. Po příjezdu jsme si mohli na parkovišti prohlédnout auta z veterán klubu a poté jsme se přesunuli na hřiště a sledovali jsme rytířské klání historického šermu.
Následovala již zmiňovaná soutěž v požárním útoku, byli jsme nalosovaní jako 4 v pořadí. Vedoucí prošel trať a seznámil nás s plněním úkolů. A soutěž mohla začít, prvním družstvům se docela dařilo a my jsme doufali, že se na nás usměje štěstěna. Připravili jsme se na start v této sestavě: Jiří Loucký, Jindřich Kavalec, Martin Ležák, Jan Košťál, Jakub Treu a Lukáš Vlasák a naše požární zásahové vozidlo Mitschubishi L200.
Hadice byly na svých místech a my nervózní na startu. V tu chvíli se ozval výstřel a my zběsile vyrazili k plnění dalšího úkolu. Předem připravené hadice jsme naskládali do nákladního prostoru a kvůli nedostatku místa tam musel i jeden z našeho družstva (J. Košťál). Dalším úkolem byla simulovaná překážka na vozovce. Dva členové našeho družstva (J. Treu, M. Ležák) museli vystoupit a překážku odstranit (přeřezávání trámku pilku). Jakmile byla překážka odstraněna, jeli jsme dál. O pár metrů jsme měli simulovaný defekt pneumatiky. Opět vystoupili dva členové (J. Treu, J. Kavalec) a museli vyzdvihnout přední kolo nad úroveň vozovky. Po splnění jsme mohli pokračovat, ale v cestě nám stála překážka v podobě zemědělské vlečky. Celá posádka opustila zásahové vozidlo a musela ji odtlačit a následně naložit příjezdové můstky. Ty jsme potřebovali ke splnění dalšího úkolu, abychom mohli přejet přes natlakovanou hadici.
A konečně jsme byli u cíle, brzdy zakvílely a jako na povel se všichni vyřítili z auta. Nejdřív jsme naložili hadice, které následovala mašina, ale to už byli někteří z nás na cestě k terčům a po cestě k nim jsme museli zdolat okno. Hadice byly spojeny a už jsme jen čekali na vodu. Po sražení terčů jsme čekali na vyhlášení. Nakonec jsme obsadili krásné 6. místo.