Závody v Březníku

26. září 2010 v 10:15 | Košťál Jan a Ležák Martin |  Pro rok 2010
4. září jsme se zúčastnili závodů v Březníku. Soutěž byla u příležitosti
Dnu divokého sokola, celý den měl bohatý kulturní program, jehož jedna část byla netradiční požární útok.
U hasičky jsme se sešli kolem poledne a to v hojném počtu. Po příjezdu jsme si mohli na parkovišti prohlédnout auta z veterán klubu a poté jsme se přesunuli na hřiště a sledovali jsme rytířské klání historického šermu.
Následovala již zmiňovaná soutěž v požárním útoku, byli jsme nalosovaní jako 4 v pořadí. Vedoucí prošel trať a seznámil nás s plněním úkolů. A soutěž mohla začít, prvním družstvům se docela dařilo a my jsme doufali, že se na nás usměje štěstěna. Připravili jsme se na start v této sestavě: Jiří Loucký, Jindřich Kavalec, Martin Ležák, Jan Košťál, Jakub Treu a Lukáš Vlasák a naše požární zásahové vozidlo Mitschubishi L200.
Hadice byly na svých místech a my nervózní na startu. V tu chvíli se ozval výstřel a my zběsile vyrazili k plnění dalšího úkolu. Předem připravené hadice jsme naskládali do nákladního prostoru a kvůli nedostatku místa tam musel i jeden z našeho družstva (J. Košťál). Dalším úkolem byla simulovaná překážka na vozovce. Dva členové našeho družstva (J. Treu, M. Ležák) museli vystoupit a překážku odstranit (přeřezávání trámku pilku). Jakmile byla překážka odstraněna, jeli jsme dál. O pár metrů jsme měli simulovaný defekt pneumatiky. Opět vystoupili dva členové (J. Treu, J. Kavalec) a museli vyzdvihnout přední kolo nad úroveň vozovky. Po splnění jsme mohli pokračovat, ale v cestě nám stála překážka v podobě zemědělské vlečky. Celá posádka opustila zásahové vozidlo a musela ji odtlačit a následně naložit příjezdové můstky. Ty jsme potřebovali ke splnění dalšího úkolu, abychom mohli přejet přes natlakovanou hadici.
A konečně jsme byli u cíle, brzdy zakvílely a jako na povel se všichni vyřítili z auta. Nejdřív jsme naložili hadice, které následovala mašina, ale to už byli někteří z nás na cestě k terčům a po cestě k nim jsme museli zdolat okno. Hadice byly spojeny a už jsme jen čekali na vodu. Po sražení terčů jsme čekali na vyhlášení. Nakonec jsme obsadili krásné 6. místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama