Říjen 2010

Zakončení hasičské sezóny 2010

19. října 2010 v 20:30 | Treuová Alena |  Pro rok 2010
V sobotu 16. října ve dvoře hasičské zbrojnice se od 13. hodin probíhalo ,,Zakončení hasičské sezóny".
Jako občerstvení bylo prase na rožni, pivo a kofola.
Na tuto akci jsme měli naplánovaný bohatý program a to turnaj ve stolním tenise a večer lampionový průvod obcí.
Soutěž v ping pongu byla rozdělena do dvou kategorií a to: do 15. let a nad 15 let.
Do soutěže se přihlásilo 16 lidí nad 15. let a 8 dětí. Pak se mezi sebou rozlosovali. Po rozlosování se mohlo začít hrát. Utkání probíhaly náhodně. Také byly v turnaji časté přestávky na občerstvení.
Po pár hodinách, už známe vítěze mladší kategorie: 1. místo- Martin Gros, 2. místo- Leoš Vlasák , 3. místo- Mirek Malý. Mimo jiné se ještě této kategorie zúčastnili: Hanička Loucká, Terezka Loucká, Terka Košťálová, Honza Brachetka a Michal Šubert. Pro všechny děti byla malá odměna a diplom.
Velmi napínavé bylo finále starší kategorie a to se podařilo vyhrát Petře Ležákové, která dokázala porazit nejsilnější hráče a to si zaslouží obdiv. Na 2. místě se umístil Zdeněk Malý, na 3. Jiří Kozák, dále Jiří Loucký, Martin Ležák, Lucka Vlasáková, Jakub Treu, Tomáš Friedrich, Josef Ležák, Bára Kratochvílová, Libor Treu, Jan Košťál, Alena Treuová, Jindra Kavalec, Milena Macková a Lukáš Vlasák.
Poté si všichni odpočinuli, popovídali si a pojídali maso. Už se pomalu nachylovalo k večeru. Děti si zašly domů pro lampiony. Přibližně o půl sedmé se sešli, ti co měli lampiony, na dvoře hasičské zbrojnice a mohlo se začít obcházet obec. Zapálené lampionky svítily na dáli a bylo jich opravdu dost. Myslím, že se to všem dětem i dospělým moc líbilo, nejen lampionový průvod byl velmi záživný, ale celé sobotní odpoledne bylo plné krásných okamžiků. Všichni budeme vzpomínat na Zakončení sezóny roku 2010, protože bylo moc vyvedené.

A přes zimu nabereme nové síly na příští rok.

Svoz železného šrotu 2010

9. října 2010 v 14:01 | Ležák Josef |  Pro rok 2010
V sobotu 2. října se scházíme na brigádě železného šrotu. Nejprve objíždíme vesnici poté se nakládá šrot nashromážděný na obecním dvoře. Je toho plná vlečka a po zvážení v Kramolíně ukazuje váha na 2850 kg. Při ceně 2.70 Kč to bude 7695 Kč. Slušná částka, za kterou se dá něco užitečného pořídit. Všem, kteří se na brigádě podíleli, je třeba poděkovat za jejich přístup.

Pouťová zábava 2010

9. října 2010 v 13:52 | Ležák Josef |  Pro rok 2010
Sobota 14. srpna je dnem tradiční pouťové zábavy. Po nevydařené loňské pouti, jsme všichni čekali jaké bude počasí. Jako každé rok proběhla v pátek brigáda, rovněž v sobotu dopoledne a vše nasvědčovalo tomu, že to vyjde. Vše je připraveno a zajištěno. Odpoledne obchází omladina vesnici s pozváním za doprovodu Petra Šlapanského. Na večerní zábavu je přizvána kapela Orfeus, která se nám již loni zalíbila a zavládla všeobecná spokojenost. Krásné slunečné počasí nás a všechny příjemně naladilo. Akce se účastnilo téměř 200 platících účastníků. Před půlnocí jako každoročně byla vyhlášena bohatá tombola a po ní přišlo to, čeho jsme se obávali, začalo pršet. Ti starší se rozutekli, ale ostatní zůstali až do samého konce i přesto, že déšť zesiloval. Zábava je hodnocena jako zdařilá. Jsme rádi, že se pouť povedla a doufáme, že se příští rok bude opakovat.
V neděli jsme vše poklidili a už se těšíme na příští rok.

Noční soutěž v Jamolicích 2010

9. října 2010 v 13:26 | Ležák Josef |  Pro rok 2010
Další akce, které se náš sbor účastní, se koná v sobotu 31. Července v Jamolicích. Jedná se
o noční soutěž v požárním útoku, kterého se účastní 9 družstev mužů a 4 družstva žen.
Sestava byla pozměněna z důvodu neúčasti některých členů. Sestava: koš Honza Košťál, sání Martin Ležák, strojník Jakub Treu, premiéru na soutěži odbyl Martin Gros na béčkách, rozdělovač Lukáš Vlasák, na špici vládli Petra Ležáková a Jirka Loucký, Prví kolo se nezdařilo díky novému členu, ale ve druhém kole jsme dosáhli dobrého času a skončili na 6. místě.
Vidíme, že i v improvizované sestavě se dá udělat dobrý čas. Budou soutěžit Ti, co mají zájem, nikdo nemá své místo jisté. Ještě by to chtělo lepší stroj, neboť ten náš v konkurenci neobstojí.

Okresní finále v Petrovicích 2010

9. října 2010 v 12:28 | Ležák Josef |  Pro rok 2010
Finále okresní soutěže se konala v neděli 20. června. Po vyrobení překážky a kladiny se mohli ještě potrénovat. Soutěž se skládá ze tří disciplín. Štafetu tvoří? ze žebříkem Martin Ležák, překážky Honza Košťál, kladina Lukáš Vlasák, hasící přístroj a běh Jakub Treu. Poté štafeta jednotlivců,
ke které se připojil ještě Jindra kavalec a Radek Šipr. Na požární útok doplnila družstvo Petra Ležáková.
Každá soutěž byla bodovaná a součet určoval konečné pořadí. Soutěže se účastnilo 8 družstev můžu a žen. v jednotlivcích se nám moc nedařilo, neboť naše družstvo se účastnilo poprvé a bylo to něco nového. Vyšel nám požární útok a celkově jsme obsadili 5. místo. Byla to pro nás nová zkušenost a příště už budeme vědět co taková soutěž obnáší. škoda, že nebylo přihlášeno družstvo mužů nad 35 let na požární útok, kde bychom určitě s naším časem obstáli.
Snad příští rok...

Soutěž u nás na Polánkách 2010

7. října 2010 v 20:40 | Loucký Jiří |  Pro rok 2010
Soutěž v požárním útoku Lhánice 2010

V sobotu 11. září 2010 proběhla ve Lhánicích na Polánkách Soutěž v požárním útoku o pohár starosty SDH. Vše začalo již ráno, kdy členové SDH chystali místo pro konání této soutěže. Jednalo se především o přivezení laviček, stolů, stanů, udírny, zařízení výčepu, rozměření dráhy pro soutěž, instalaci ozvučení, příprava vody a další. Bylo toho dost a dost. Za tohle všechno patří dík všem, kteří přiložili ruku k dílu.
Teď již k samotné soutěži. Soutěžilo se v kategoriích muži a děti do 15 let. Do první kategorie se přihlásilo 5 družstev a to: 2 družstva místních, Křepice, Mohelno, Popůvky. Za mládež do 15 let soutěžili místní a Mohelno. Velitelem soutěže byl bratr Kavalec a nevděčné funkce hlavního rozhodčího se ujal bratr Loucký. Vše začalo nástupem všech družstev a vydáním pokynů pro soutěžící a rozhodčí.
Začátek soutěže byl poznamenán nedorozuměním ohledně typu použitých hadic, ale nakonec po dohodě mohlo vše začít. Nejdříve proběhlo 1. kolo kategorie mužů, potom obě kola dětí a nakonec druhé kolo mužů. V kategorii mužů bylo podle očekávání bezkonkurenčně nejlepší družstvo SDH Křepice s časem 18,33s. Na druhém místě se umístili soutěžící z SDH Popůvky s časem 22,07s a nutno dodat, že rozhodně zaslouženě. Asi málokdo s tím dopředu počítal, ale při pohledu na jejich výkon bylo nutno uznat, že to prostě umí. Třetí pozici obsadilo družstvo Lhánice A s časem 22,83s ve složení: Treu Jakub, Ležák Martin, Košťál Jan, Šipr Radek, Vlasák Lukáš, Ležáková Petra a Vlasáková Lucie. Na čtvrtém místě skončilo družstvo SDH Mohelno s časem 25,37s a pátou příčku obsadili borci z místního "béčka" s časem 25,94s ve složení: Staroba Pavel, Treu Libor, Kavalec Jindřich mladší, Ležák Josef, Veleba Josef mladší, Nováček Jan a Malý Zdeněk. Kategorii dětí do 15 let vyhrálo družstvo z SDH Mohelno. Byl to pěkný výkon, zejména když si uvědomíme, že trénují v této sestavě necelé dva měsíce. Druhou příčku obsadila místní "omladina" ve složení: Brachetka Jan mladší, Malý Miroslav mladší, Vlasák Leoš, Treuová Alena, Gros Martin, Velebová Veronika a Košťálová Tereza. I tento tým sklidil u diváků hodně uznání a to především strojník.
Celkově se soutěž vydařila, neboť hlavní faktor počasí byl na naší straně. Takhle hezky dlouho ve Lhánicích nebylo. Škoda jen, že přijelo tak málo družstev. Doufejme, že letošní soutěž nastartovala jakousi tradici a další ročníky budou bohatší na účast a nebude jim chybět bojovnost. Naopak bychom byli všichni rádi, kdyby se odstranily zbytečné třenice mezi soutěžícími a pořadateli. Ve funkci pořadatelů se vystřídalo mnoho členů i nečlenů SDH Lhánice a všem patří poděkování za skvěle odvedenou práci. Taktéž děkujeme všem divákům za skvělou atmosféru.

Předkolo okresní soutěže v Kojatíně 2010

7. října 2010 v 18:43 | Ležák Josef |  Pro rok 2010
Na 6. června je vyhlášeno předkolo okresní soutěže ve štafetách a požárním útoku v Kojatíně. Naše družstvo zahájilo přípravu dle svých možností. Rovněž dvakrát navštívilo hřiště v Kojatíně, neboť doma nejsou podmínky pro tréning. V neděli ráno přijíždí družstvo za velice nepříznivého počasí do Kojatína. Vedení soutěže rozhodlo zrušit štafetu a překážky, aby nedošlo ke zranění. Probíhá pouze požární útok.
Družstvo tvoří: Ležák M., Veleba J., Treu J., Šipr R., Vlasák L., Košťál J., Ležáková P..
Soutěž byla vyhlášená na pouze na jedno kolo z důvodu počasí což pro nás bylo osudné. Pro neúčast stálého košaře Jindry Kavalce, na jeho místo nastoupil Josef Veleba. K velké smůle celého družstva mu spadl koš a bylo rozhodnuto. Celé předešlé snažení bylo k ničemu. Po vyhlášení soutěže jsme byli osloveni z důvodu odmítnutí některých družstev a postup do finále v Petrovicích bylo na dosah. Nabídku jsme přijali.


Josef Ležák

Kladeruby- cvičení 2010

7. října 2010 v 18:29 | Ležák Josef |  Pro rok 2010
Na sobotu 22. května je okrskem naplánováno cvičení a prověření jak techniky sborů. Scházíme se na promáčeném fotbalovém hřišti v Kladerubech. Přípravu domácí hrubě podcenili. Jejich družstvo bylo neúplné a tak jsme jim dva členy zapůjčili. Soutěž v požárním útoku proběhla standardně, pouze jednokolově, neboť počasí nám nepřálo. Nejlepší čas mělo Mohelno, my byli druzí, dále Kramolín a domácí Kladeruby. Akce nebyla velitelem hodnocena dobře jak přípravou tak přístupem domácích členů. Ale i tak to bylo dobré.