Soutěž u nás na Polánkách 2010

7. října 2010 v 20:40 | Loucký Jiří |  Pro rok 2010
Soutěž v požárním útoku Lhánice 2010

V sobotu 11. září 2010 proběhla ve Lhánicích na Polánkách Soutěž v požárním útoku o pohár starosty SDH. Vše začalo již ráno, kdy členové SDH chystali místo pro konání této soutěže. Jednalo se především o přivezení laviček, stolů, stanů, udírny, zařízení výčepu, rozměření dráhy pro soutěž, instalaci ozvučení, příprava vody a další. Bylo toho dost a dost. Za tohle všechno patří dík všem, kteří přiložili ruku k dílu.
Teď již k samotné soutěži. Soutěžilo se v kategoriích muži a děti do 15 let. Do první kategorie se přihlásilo 5 družstev a to: 2 družstva místních, Křepice, Mohelno, Popůvky. Za mládež do 15 let soutěžili místní a Mohelno. Velitelem soutěže byl bratr Kavalec a nevděčné funkce hlavního rozhodčího se ujal bratr Loucký. Vše začalo nástupem všech družstev a vydáním pokynů pro soutěžící a rozhodčí.
Začátek soutěže byl poznamenán nedorozuměním ohledně typu použitých hadic, ale nakonec po dohodě mohlo vše začít. Nejdříve proběhlo 1. kolo kategorie mužů, potom obě kola dětí a nakonec druhé kolo mužů. V kategorii mužů bylo podle očekávání bezkonkurenčně nejlepší družstvo SDH Křepice s časem 18,33s. Na druhém místě se umístili soutěžící z SDH Popůvky s časem 22,07s a nutno dodat, že rozhodně zaslouženě. Asi málokdo s tím dopředu počítal, ale při pohledu na jejich výkon bylo nutno uznat, že to prostě umí. Třetí pozici obsadilo družstvo Lhánice A s časem 22,83s ve složení: Treu Jakub, Ležák Martin, Košťál Jan, Šipr Radek, Vlasák Lukáš, Ležáková Petra a Vlasáková Lucie. Na čtvrtém místě skončilo družstvo SDH Mohelno s časem 25,37s a pátou příčku obsadili borci z místního "béčka" s časem 25,94s ve složení: Staroba Pavel, Treu Libor, Kavalec Jindřich mladší, Ležák Josef, Veleba Josef mladší, Nováček Jan a Malý Zdeněk. Kategorii dětí do 15 let vyhrálo družstvo z SDH Mohelno. Byl to pěkný výkon, zejména když si uvědomíme, že trénují v této sestavě necelé dva měsíce. Druhou příčku obsadila místní "omladina" ve složení: Brachetka Jan mladší, Malý Miroslav mladší, Vlasák Leoš, Treuová Alena, Gros Martin, Velebová Veronika a Košťálová Tereza. I tento tým sklidil u diváků hodně uznání a to především strojník.
Celkově se soutěž vydařila, neboť hlavní faktor počasí byl na naší straně. Takhle hezky dlouho ve Lhánicích nebylo. Škoda jen, že přijelo tak málo družstev. Doufejme, že letošní soutěž nastartovala jakousi tradici a další ročníky budou bohatší na účast a nebude jim chybět bojovnost. Naopak bychom byli všichni rádi, kdyby se odstranily zbytečné třenice mezi soutěžícími a pořadateli. Ve funkci pořadatelů se vystřídalo mnoho členů i nečlenů SDH Lhánice a všem patří poděkování za skvěle odvedenou práci. Taktéž děkujeme všem divákům za skvělou atmosféru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama