Duben 2011

Nová soutěžní stříkačka

11. dubna 2011 v 19:57 | Loucký Jiří |  Technika a zázemí


V sobotu 2. dubna jsme si dovezli novou soutěžní stříkačku. Sestavoval nám ji pan Vrbka ze Želetavy. Je to klasická PS12, ze které zůstalo původního jen velice málo. Především je tam daný repasovaný a upravený motor o obsahu 1500, dále zvětšené čerpadlo a spousta dobrých vychytávek, které pan Vrbka dělá za účelem zlepšení celkového výkonu stříkačky. Dále máme nový chladič, nádrž atd. Nechali jsme si ji nastříkat v neobvyklé oranžovo-černé kombinaci, a nutno podotknout, že jsme to trefili.
Nyní by měla stříkačka tlačit 1500l vody za minutu, což je oproti standardní PS12 o 300l vody za minutu víc. Při přepočtu na čas při požárním útoku nám vychází úspora od dvou a půl do čtyř vteřin podle typu a počtu použitých hadic. To je samozřejmě pouhá teorie a bude záviset především na sehranosti týmu, jak tohoto vylepšení dokáže využít.
Nezbývá, než věřit, že nám tento stroj dopomůže k lepším výsledkům. Proto stříkačce dopřejme mnoho spolehlivých startů a úspěšných výsledků.
Tradiční ostatky 2011

4. dubna 2011 v 19:09 | Treuová Alena |  Pro rok 2011
Tradiční ostatky proběhly 5. března 2011 za hezkého počasí.
Ve 2 hodiny odpoledne se sešly masky před obecním úřadem ve velmi hojném počtu (přibližně 32 masek).
Po shledaní všech masek a dvou harmonikářů mohl začít průvod po obci. Dobrá náladu průvodu rozhodně nechyběla.
Večerní zábava uspořádaná v bývalé škole začala v 19. hodin. Na zábavu se přišlo pobavit více než 70 lidí, což je opravdu dobrá účast. Tóny dobré muziky, zpěv a dupot tanečních střevíců se ozýval do ranních hodin.
Tato akce byla hodně vydařená, doufáme že příští rok bude tak dobrá účast a hodně zábavy.
Děkujeme všem za peněžní příspěvky a za hojnou účast.