Červen 2011

Okresní soutěž v Petrovicích 2011

25. června 2011 v 13:25 | Ležák Josef |  Pro rok 2011
(19.června 2011) Okresní kolo v Petrovicích se koná v Neděli za slunečného počasí. Hned po 8. hodině zahájili soutěže štafet 4x 100 m a poté 100 m na překážky. Štafeta se našim čtyřem závodníků jen malým nedopatřením nepovedla.(složení: Ležák Martin, Košťál Jan, Vlasák Lukáš a Treu Jakub). Překážkový běh se daří už poněkud lépe, ale pořád to nemá na nejlepší výsledky, i přes to jsme byli rádi za podařené časy. Požární útok našeho dorostu se nevydařil podle našeho očekávání. S časem 50 sekund si vysoutěžili poslední místo. Požární útok našich mužů nad 35 měl problémy s nastřikem na terč, jejich pokus se neuznává.
,,Vždycky musí být někdo poslední, a dnes jsme to byli my". Doufáme, že příští rok se nám povede lépe a obsadíme nějakou lepší příčku. Do příštího roku musíme ještě lecos natrénovat.

Okresní soutěž v Kojatíně

25. června 2011 v 12:21 | Ležák Josef |  Pro rok 2011
Před další akcí pilně trénujeme neboť se blíží termín předkola okresní souteže v Kojatíně. Neděle 29. května prověří nejen nás, ale i techniku. Odjíždíme s odhodláním udělat dobrý výsledek. Dvě naše družstva jsou připravena. Starší nad 35 let se toho zhostili na výtečnou a obsadili v požárním útoku 3. místo a zajistili si postup do okresního kola.
Složení staršího družstva: Treu Libor, Volfík Jiří, Staroba Pavel, Brachetka Jan, Veleba Josef, Malý Zdenek a Macek Jirka.
Složení mladšího družsva: Ležák Martin, Košťál Jan, Treu Jakub, Gros Martin, Vlasák Lukáš, Loucký Jirka a Ležáková Petra.
Mladší měli trošku problémy při štafetách ale postup si také vybojovali. Je vidět, že musí být sehráno celé družstvo. Problémy nám dělá ještě nástřik 10 litrů na terč, (ale už jsme dali upravit proudnice, tak už by ten nástřik neměl být takový problém). Vše se rozhodne 19. 6 v Petrovicích

Výročí v Kladerubech 100. let 2011

25. června 2011 v 12:00 | Ležák Josef |  Pro rok 2011
V sobotu 7. května přijímáme pozvání na oslavu 100. výročí založení v Kladerubech. Oslavy se účástí 15 členů našeho sboru. Zahájení a průvod je naplanovaný na 13. hodinu, poté proslov a předání uznání a vyznamenání členům domácího sboru. Pak je připraven netradiční požární útok ve zkrácené verzi kolem požární nádrže. Dále následovaly ukázky historické techniky v podání SDH Rouchovany. Novou techniku a vyproštění z auta předvedli profíci z Náměště. Za krásného slunečného počasí v podvečer odjíždíme. Další vydařená akce, kde se mohly sbory z okolních vesnic setkat.