Září 2013

Závody o pohár starosty SDH Lhánice

30. září 2013 v 16:42 Pro rok 2013
V sobotu 14. září jsme u nás ve Lhánicích uspořádali soutěž v požárním útoku na 2 hadice B. Již od rána probíhaly velké přípravy. Počasí se nám moc nevydařilo, foukal silný vítr a bylo docela chladno. Zřejmě kvůli tomuto špatnému počasí se nezúčastnilo moc týmů. Za muže nad 35 let nastupila tato družstva: Křepice, Lhánice a Skalice. Naši muži ve složení: Volfík Jiří, Treu Libor, Staroba Pavel, Ležák Josef, Lukáš Vlasák, Macek Jiří a Loucký Jiří.
V kategorii muži bez omezení soutěžili mezi sebou: Křepice, Lhánice, Mohelno, Skalice a Studenec. Naše družstvo se skládá z: Košťál Jan, Loucký Jiří, Treu Jakub, Ležák Martin, Vlasák Lukáš, Rudyk Martin a Husák Miloš.
Letos jsme naše kategorie rozšířili o ještě jednu a to o kategorii žen. Utkali se proti sobě ženy ze Lhánic, z Mohelna a ze Skalice. Naše ženy ve složení: Rudyková Jana, Kozáková Sylva, Treuová Helena, Macková Milena, Košťálová Tereza. Treuová Alena a Ležáková Petra.
Soutěž probíhala dvoukolově a proto zde byla možnost, své první nevydařené pokusy opravit. Výsledkovou listinu naleznete v naší galerii.

Desetiboj II. ročník

29. září 2013 v 11:34 Pro rok 2013
Poslední prázdninová sobota v měsíci 31. srpna je na pořadí desetiboj v netradičních disciplínách o putovní pohár. Akce se koná na místním hřišti. Na startu je připraveno 21 borců, ve dvou věkových kategoriích. Příjemné počasí přilákalo spoustu diváků. Po celou dobu soutěže bylo o zábavu postaráno. Za předvedené výkony je třeba soutěžící pochválit. Bylo to opravdové sportovní klání. Skupinu do 35 let vyhrává Zdeněk Malý, před Honzem Košťálem a Lukášem Vlasákem. Kategorii starších Josef Ležák před Pavlem Starobou a Josefem Mutlem. Ve speciální kategorii nad 60 let vyhrál Jiří Kozák.
Absolutním vítězem se stal Zdeněk Malý. Poděkování za zdařilou akci si zaslouží všichni, kteří se na její přípravě podíleli včetně rozhodčích a velký dík Petru Mackovi, hlavnímu organizátorovi.

Časem dodám i video z desetiboje.

Svěcení praporu, oslava 115. let a pouťová zábava

29. září 2013 v 11:18 Pro rok 2013
V sobotu 10. srpna slavili dobrovolní hasiči 115. výročí od založení. K tomuto jubileu nechali vyšít slavnostní prapor, který byl při té příležitosti vysvěcen farářem Malíkem z Mohelna. Prapor zhotovila paní Zdena Vítová z Hradce Králové. Akce proběhla na návsi Pod lipami za velké účasti spoluobčanů a celého sboru nastoupeného ve slavnostních stejnokrojích. Poté uskutečnil slavnostní průvod obcí. Následovalo tradiční pozvání omladiny za doprovodu kapely Josefa Knotka z Mohelna. Večerní pouťová zábava se skupinou Fantastic Band se konala rovněž na návsi za pěkného počasí a účasti 160 platících.

Noční závody Jamolice

29. září 2013 v 11:09 Pro rok 2013
V sobotu 3. srpna po velkém úspěchu na Hrách bez hranic v Křepicích, kde tým Lhánice vyhrál 1. místo (více na:http://www.obeclhanice.cz/?hry-bez-hranic-2013&menu=deni-v-obci&id=46) . Jsme se rozhodli pokračovat ve štěstí a spoléhali se, že se bude dařit i na nočních závodech v Jamolicích. Ale přepočítali jsme se.
Kvůli požáru na poli blízko u Jamolic se soutěž musela odložit na pozdější hodinu. Požár měl negativní chod na organizaci. Místní hasiči vůbec nestíhali a pro urychlení celé soutěže se zrušil nástup a šlo se hned soutěžit. Další velkou nevýhodou byla sportovní dráha, která byla plná výmolů a drnů.
Stále a stále přijížděly nové týmy. Organizátoři soutěže museli ubrat jeden z pokusů, aby se to vše stihlo odběhat.
Jelikož se náš pokus moc nevyvedl a věděli jsme, že to nebude na žádné dobré umístění, odjeli jsme domů. Kdybychom měli čekat až do konce soutěže, tak jsme tam zůstali až do svítání.

Omlouvám se za špatnou kvalitu videí, ale kamera není přizpůsobena na velkou tmu.

Noční závody Křepice

29. září 2013 v 10:50 Pro rok 2013
V sobotu 13. července se naši mladí hasiči zúčastnili noční soutěže v Křepicích. Zde se zúčastnilo 19 týmů. Tento obrovský počet nás velice překvapil. Soutěž byla na 2 kola a na 2 hadice B. Naši muži obsadili 10. příčku. Někdy se hold stane, že se něco nepovede. Náš tým v sestavě : Kavalec Jindra, Loucký Jiří, Treu Jakub, Ležák Martin, Vlasák Lukáš, Košťál Honza a velkou premiéru měl náš nový člen Rudyk Martin.

Okresní soutěž Petrovice

29. září 2013 v 10:37 Pro rok 2013
Dne 16. června v neděli jsme se vydali na okresní soutěž v požárním sportu do Petrovic. Již od brzkého rána se na sportovišti hemžilo plno sportovních nadšenců. První disciplínou byla štafeta mužů a žen přes překážky, pak následovala soutěž pro jednotlivce v běhu přes překážky. Na soutěž v požárním útoku se dostalo až chvíli před polednem.
V kategorii mužů na 35 let se umístilo 13 družstev, pro nás to znamenalo obrovskou konkurenci. Umístili jsme se až na 7 místě s časem : 35,52. Soutěž probíhala jen na jedno kolo, tak nebylo již možné tento čas trošku vylepšit.
V kategorii mužů se zúčastnilo rovněž plno soutěžních družstev, ani družstva žen v počtu nebyla pozadu.
Sportovní den se protáhl až k večerním hodinám.
Tiše doufáme, že příští rok se nám bude dařit v těchto soutěžích o trošku lépe.

Okresní předkolo v Kojatíně

29. září 2013 v 10:25 Pro rok 2013
V neděli 2. června se naše družstvo mužů na 35 let zúčastnilo okresního předkola v Kojatíně.
Už od brzkého rána se na soutěžním sportovišti závodilo. Na programu byla štafeta pro tém mužů i děvčat a poté soutěž pro jednotlivce. Během štafet probíhala soutěž v požárním útoku mužů nad 35 let. Soutěž probíhala jednokolově a na 3 hadice B. Celé dopoledne a odpoledne bylo velice nabyté.
V kategorii starších mužů se zúčastnily tyto týmy: Náměšť nad Oslavou, Výčapy, Číměř, Zahrádka-Častotice, Lhánice, Chlum a Kojatín. Z těchto týmů se tým z Číměře pyšnil prvním místem, druhé místo pak následně obsadil tým z Výčap a na třetím místě Zahrádka- Častotice. Náš tým se umístil na 4 místě, pro nás je to obrovská škoda.
V kategorii muži ml. se zúčastnily tyto týmy: Kamenná, Vladislav, Výčapy, Smrk, Kojatín a Nárameč. Na prvním místě se umístili hasiči z Náramče, na druhém Kamenná a na třetím Vladislav.
V kategorii žen soutěžily týmy: Číměř, Hodov, Zahrádka- Častotice, Nárameč. Kamenná a Budišov. První místo obsadili hasičky z Budišova, druhé místo Číměř a třetí Zahrádka-Častotice.
I pro náš malý neúspěch jsme se rozhodli, že absolvujeme okresní kolo v Petrovicích dne 16. června.

Okrsková soutěž v Mohelně

29. září 2013 v 9:52 Pro rok 2013
V sobotu 18. května se v Mohelně konala okrsková soutěž. V této soutěži se proti sobě utkaly tyto týmy: Kladeruby, Kramolín, Lhánice a samozřejmě Mohelno. Soutěž byla na 2 kola. Běhalo se na 3 hadice B. Pro celé odpoledne bylo připraveno bohaté občerstvení. Na závěr soutěže ukázali své síly nejmladší hasiči z Mohelna.
První příčku obsadilo naše družstvo mužů. Na druhém místě se umístilo Mohelno, na třetím Kramolín a na čtvrtém místě Kladeruby. Všechny tyto týmy si zaslouží obdiv, za velké odhodlání za zúčastnění se takových to závodů.

Ostatky 2013

29. září 2013 v 9:35 Pro rok 2013
Dne 9. února 2013 se ve Lhánicích konaly tradiční Ostatky. Na průvodu po obci se zúčastnilo krásných 40 masek, což je u nás rekordním počtem. Jsme velice rádi, že tato tradice stále získává více příznivců a každý rok přibývají nové masky. Některé jsou velice dobře propracovány vlastní výrobou a některé jsou vypůjčené z půjčoven.
Na večerní zábavu kde nám vyhrával Petr Šlapanský, přišlo docela dost lidí. Veselý hlahol se nesl po celé vesnici až dlouho do noci.

Tato akce byla také natočena nově zakoupenou kamerou. Sestříhané video najde na tomto odkaze: http://www.youtube.com/watch?v=4rSIdfr0tgM