Pro rok 2011

Výroční valná hromada 2011

8. prosince 2011 v 21:33 | Ležák Josef
V sobotu 21. listopadu se koná výroční valná hromada. Za účasti 31 členů ve stejnokrojích přívítal starosta Jindřich Kavalec st. všechny přítomné. Jednatel Josef Ležák přednesl zprávu o činnosti sboru za uplynulý rok. Bohatá kulturní a sportovní činnost byla doložena zápisy v kronice a fotkami z akcí. Zprávu o hospodaření předložila pokladní Lucie Vlasáková. I přes zakoupení vybavení a stejnokrojů, nám na účtu a v pokladně zůstává 80.000 Kč, což je příjemné zjištění. Velitel Libor Treu přednesl požadavek na zakoupení 10 ks bundokošil a 4 ks stejnokrojů, což bylo odsouhlaseno. Po příspěvku starosty a hosta okrsku Sladkého, který naši činnost hodnotil velice kladně. Probíhala dlouhá diskuse na různá témata, Je přednesen rozvrh akcí na příští rok a navržena změna kapely na pouťovou zábavu. Rok byl vyhodnocen jako úspěšný a všem, kteří se podíleli na jakékoli činnosti pro sbor, bylo poděkováno. Po občerstvení a gulášku z kuchyně našeho velitele proběhla ještě dlouhá jednání dlouho do noci.

Zakončení hasičské sezóny 2011

8. prosince 2011 v 20:58 | Ležák Josef
Za krásného slunečného počasí se scházíme na obecním dvoře, abychom připravili techniku na zimu a provedli úklid v požární zbrojnici. Zakončení letošní sezóny připadlo na sobotu 1. října. Podzim to vůbec nepřipomíná. Na rožni se točí prasátko a v klubovně probíhá turnaj ve stolním tenise. Pomalu se scházíme za velké podpory spoluobčanů, kteří naši akci rovněž podporují jako vždy. Turnaj mladších vyhrál Mirek Malý a kategorii dospělých Josef Veleba.
S blížícím se večerem to na dvoře zvláště ožilo, neboť se připravuje lampionový průvod nejen pro ty nejmenší, kteří už e nemohou dočkat. Vyráží na svůj okruh po obci a při návratu na ně čeká odměna v podobě ořezu a pohoštění. Večer plný vzpomínek, zážitků končí pozdně v noci. Je vidět, že umíme pracovat, vydělat peníze, ale taky se dobře bavit a stmelit kolektiv všech zúčastěných. Máme dobré nástupce a tak bude postaráno i o další akce, které budou v obci následovat.

Požární soutěž na Polánkách 2011

17. září 2011 v 11:53 | Loucký Jiří
Soutěž v PÚ "O pohár starosty SDH" ve Lhánicích
Sobotu 3. září jsme si ve sboru vyčlenili na zorganizování soutěže v požárním útoku. Jednalo se již o 2. ročník. Stejně jako loni jsme si zajistili pěkné počasí, připravili místo konání, občerstvení atd. Ovšem stejně jako loni si k nám přijelo zasoutěžit velice málo dobrovolných hasičů. Oproti loňsku přibylo pouze další družstvo z Popůvek. Takže nakonec jsme mohli na startu postupně vidět soutěžící: Lhánice A, Křepice, Popůvky A, Mohelno, Lhánice B, Popůvky B. K dispozici jsme měli dotykové terče a elektronickou časomíru se startem přes fotobuňku, čili to nejobjektivnější, co vůbec existuje. Vše nám zapůjčili kolegové z Křepic a já jim za to tímto děkuji.
Soutěžilo se ve dvou kolech, kdy se do výsledku započítával lepší pokus. V přestávce mezi jednotlivými koly se nám předvedlo družstvo žáků z Mohelna se svým požárním útokem. Svůj dobře sehraný a nacvičený útok nám ukázali dvakrát a nutno říci, že velice úspěšně. Určitě se všem líbili a my jim přejeme, aby jim vydržel elán do dalších let.
Teď již k samotnému průběhu soutěže. Jako první nastoupil na start místní soutěžní tým "mladších" hasičů v tomto pozměněném složení (takto poprvé): koš-Kavalec Jindřich, savice-Loucký Jiří, mašina-Treu Jakub, béčka-Vlasáková Lucie, rozdělovač-Vlasák Lukáš, levý proud-Košťál Jan, pravý proud-Ležák Martin. Moc času na sehrání a trénink tento mančaft neměl (trénovali dvakrát), ale všichni jsme si věřili, což se projevilo ihned po startu. Všichni udělali, co měli bez chyby a časomíra se zastavila na čísle 17,91s. Pro všechny to byl jistě tak trochu šok, ale krásný šok.
Jako druzí nastoupili hasiči z Křepic, kteří byli v mírné nevýhodě, neboť si přivezli široké hadice. Nicméně tvrdili, že jim to nevadí. Jejich první pokus se jim nepovedl (rozpojený spoj B na rozdělovači). Dále následovala další mužstva s výsledky přes 20vteřin. Jedno družstvo z Popůvek taktéž nedokončilo. Po prvním kole tedy vedli "lháničtí mladší" s vynikajícím časem. Během přestávky jsem měl možnost diskutovat se všemi týmy a vcelku mě potěšili reakce především od "křepických", kteří jsou pro nás stále favorité všech soutěží a s trochou nadsázky i vzorem. Dá se říci, že byli naším výkonem zaskočeni a s obavami vyhlíželi do dalšího kola.
Ve druhém kole jsme nastoupili ve stejném složení s tím, že nemáme co ztratit. Já osobně jsem si myslel, že se na našem výkonu už nedá nic zlepšit. A asi to byl ten předchozí výkon, který nás uklidnil a my jsme všichni "jeli" naplno a najistotu. Prostě a jednoduše všechno nám sedlo a časomíra se zastavila o něco dřív - 17,53s. Teď teprve nastalo ve stanu "křepických" to správné "dusno". Z předchozích debat jsem věděl, že k jejich dosavadnímu rekordu jsme se přiblížili na 5 setin vteřiny (ovšem na široké hadice). Abych to moc nedramatizoval, tak rovnou napíšu, že se jim to taktéž povedlo a s časem 17,1s nakonec soutěž vyhráli. Tímto časem si také vylepšili svůj osobní rekord. Nám nezbývá, než doufat, že je konečně někdy porazíme. V dalším pořadí se umístili na třetím místě borci z Mohelna s časem 19,4s, dále čtvrtí naši "starouši" s časem 20,2s a pátí a šestí kolegové z Popůvek.
Když soutěž zhodnotím ještě jednou a s odstupem, tak musím říci, že jediní, komu se nepovedla, jsou hasiči z Popůvek. Letos měli jakousi smůlu a máloco se jim povedlo. Loni byli na druhém místě. Já věřím, že se nenechají odradit a příště přijedou zase. Oproti tomu omlazený tým z Mohelna předvedl vynikající výkon a je vidět, že se ubírají při tréninku správným směrem. Držím jim palce.
Nesmím samozřejmě zapomenout na naše "staříky", kteří přes svůj úctyhodný věk (u některých) dokážou zabrat a ukázat, že to také umí. S časem 20,2s si u mě (a doufám, že i u dalších) zjednali velký respekt. Nehledě na to, že zdárně dokončili obě dvě kola a ve druhém se dokázali ještě zlepšit. Přeji jim hodně úspěchů a sil do dalšího soutěžního roku. Pevně věřím, že jejich velitel Libor Treu je dokáže příští rok dát opět dohromady a budou s námi jezdit po soutěžích jako letos.
Náš tým "mladších" dokázal ve změněné sestavě svoji životaschopnost a hlavně všem ukázal, že je možné s tím co máme k dispozici udělat výborný čas. Dle různých pozorovatelů, máme stále rezervy, a když je plně využijeme, tak můžeme pomýšlet na velice dobrá umístění.
Soutěž skončila předáním ocenění, hromadným focením, posezením ve stánku s občerstvením a nakonec hajdy do postýlek. Co dodat závěrem?
Soutěž se povedla, protože klasický nepřítel takovýchto akcí - počasí, byl na naší straně a někteří nám to již podruhé velice záviděli. Co je ovšem veliké mínus pro tento sport je nízká účast. Dovolím si tímto zakritizovat přístup našeho okrsku. Jak hasiči z Kladrub, tak i z Kramolína se k nám opět nepřipojili. A dokonce se neukázal ani starosta, ani velitel okrsku, což je asi docela ostuda. My se ale nevzdáme a doufám, že příští rok soutěž opět proběhne.

Pouť 2011

17. září 2011 v 11:51 | Ležák Josef
V sobotu 13.srpna v Naší obci proběhla tradiční pouťová zábava, které předcházela brigáda.
V den pouti se ráno zamračilo a nevypadalo to dobře, ale nakonec se počasí osmělilo a bylo hezky. Vše bylo připraveno a naše omladina mohla vyrazit pod taktovkou Petra Šlapanského po obci.
Večerní zábava se skupinou ORFEUS proběhla ve velkém stylu. připravena byla bohatá tombola. Přišlo více než 200 platících a zábava probíhala dlouho do noci ku spokojenosti všech.
V neděli proběhla brigáda na úklid návsi za velké účasti členů. Už se těšíme na příští rok a doufáme, že se to vydaří.

Soutěž v Mastníku 2011

7. července 2011 v 11:17 | Ležák Josef
Přichází sobota 2. července a naše obě družstva vyráží na soutěž do Mastníku u Třebíče. Zde je spousta kvalitních družstev. Musíme se hodně snažit. Starší ve složení : Volfík Jiří, Treu Libor, Loucký Jiří, Ležák Josef, Veleba Josef, Malý Zdenek a Macek Jiří ml. se umístili na 6. místě z 9 s dobrým časem 24,65. Myslím, že za předvedený výkon se nemusí stydět. Mladší ve složení Košťál Jan, Ležák Martin, Treu Jakub, Loucký JIří, Vlasák Lukáš, Ležáková Petra a Macek Jiří ml.. Kvůli malému problému s košem skončili na 11. místě ze 17. možných. Jejich čas je tedy 25, 85. Jelikož tam byla tak dobrá družstva, jsme rádi za takové umístění. Musíme hodně trénovat, příležitostě pozměnit sestavu.
Je třeba ocenit snahu našeho sboru, nebo-li jsou sbory, které se takových akcí neúčastní vůbec. U nás je vidět snaha a zájem něco dělat a prezentovat jak sbor tak obec.

Okresní soutěž v Petrovicích 2011

25. června 2011 v 13:25 | Ležák Josef
(19.června 2011) Okresní kolo v Petrovicích se koná v Neděli za slunečného počasí. Hned po 8. hodině zahájili soutěže štafet 4x 100 m a poté 100 m na překážky. Štafeta se našim čtyřem závodníků jen malým nedopatřením nepovedla.(složení: Ležák Martin, Košťál Jan, Vlasák Lukáš a Treu Jakub). Překážkový běh se daří už poněkud lépe, ale pořád to nemá na nejlepší výsledky, i přes to jsme byli rádi za podařené časy. Požární útok našeho dorostu se nevydařil podle našeho očekávání. S časem 50 sekund si vysoutěžili poslední místo. Požární útok našich mužů nad 35 měl problémy s nastřikem na terč, jejich pokus se neuznává.
,,Vždycky musí být někdo poslední, a dnes jsme to byli my". Doufáme, že příští rok se nám povede lépe a obsadíme nějakou lepší příčku. Do příštího roku musíme ještě lecos natrénovat.

Okresní soutěž v Kojatíně

25. června 2011 v 12:21 | Ležák Josef
Před další akcí pilně trénujeme neboť se blíží termín předkola okresní souteže v Kojatíně. Neděle 29. května prověří nejen nás, ale i techniku. Odjíždíme s odhodláním udělat dobrý výsledek. Dvě naše družstva jsou připravena. Starší nad 35 let se toho zhostili na výtečnou a obsadili v požárním útoku 3. místo a zajistili si postup do okresního kola.
Složení staršího družstva: Treu Libor, Volfík Jiří, Staroba Pavel, Brachetka Jan, Veleba Josef, Malý Zdenek a Macek Jirka.
Složení mladšího družsva: Ležák Martin, Košťál Jan, Treu Jakub, Gros Martin, Vlasák Lukáš, Loucký Jirka a Ležáková Petra.
Mladší měli trošku problémy při štafetách ale postup si také vybojovali. Je vidět, že musí být sehráno celé družstvo. Problémy nám dělá ještě nástřik 10 litrů na terč, (ale už jsme dali upravit proudnice, tak už by ten nástřik neměl být takový problém). Vše se rozhodne 19. 6 v Petrovicích

Výročí v Kladerubech 100. let 2011

25. června 2011 v 12:00 | Ležák Josef
V sobotu 7. května přijímáme pozvání na oslavu 100. výročí založení v Kladerubech. Oslavy se účástí 15 členů našeho sboru. Zahájení a průvod je naplanovaný na 13. hodinu, poté proslov a předání uznání a vyznamenání členům domácího sboru. Pak je připraven netradiční požární útok ve zkrácené verzi kolem požární nádrže. Dále následovaly ukázky historické techniky v podání SDH Rouchovany. Novou techniku a vyproštění z auta předvedli profíci z Náměště. Za krásného slunečného počasí v podvečer odjíždíme. Další vydařená akce, kde se mohly sbory z okolních vesnic setkat.

Tradiční ostatky 2011

4. dubna 2011 v 19:09 | Treuová Alena
Tradiční ostatky proběhly 5. března 2011 za hezkého počasí.
Ve 2 hodiny odpoledne se sešly masky před obecním úřadem ve velmi hojném počtu (přibližně 32 masek).
Po shledaní všech masek a dvou harmonikářů mohl začít průvod po obci. Dobrá náladu průvodu rozhodně nechyběla.
Večerní zábava uspořádaná v bývalé škole začala v 19. hodin. Na zábavu se přišlo pobavit více než 70 lidí, což je opravdu dobrá účast. Tóny dobré muziky, zpěv a dupot tanečních střevíců se ozýval do ranních hodin.
Tato akce byla hodně vydařená, doufáme že příští rok bude tak dobrá účast a hodně zábavy.
Děkujeme všem za peněžní příspěvky a za hojnou účast.
 
 

Reklama