Technika a zázemí

Nové hasičské auto

14. března 2017 v 21:00
V listopadu 2016 jsme dosáhli na dotace z kraje na nákup nového hasičského auta.

Nové sportoviště

23. května 2011 v 20:46
V roce 2013 se nám podařilo za spoluúčasti OÚ Lhánice, vybudovat vlastními silami nové sportoviště pro pořádání soutěží v požárním sportu.

Nová soutěžní stříkačka

11. dubna 2011 v 19:57 | Loucký Jiří


V sobotu 2. dubna jsme si dovezli novou soutěžní stříkačku. Sestavoval nám ji pan Vrbka ze Želetavy. Je to klasická PS12, ze které zůstalo původního jen velice málo. Především je tam daný repasovaný a upravený motor o obsahu 1500, dále zvětšené čerpadlo a spousta dobrých vychytávek, které pan Vrbka dělá za účelem zlepšení celkového výkonu stříkačky. Dále máme nový chladič, nádrž atd. Nechali jsme si ji nastříkat v neobvyklé oranžovo-černé kombinaci, a nutno podotknout, že jsme to trefili.
Nyní by měla stříkačka tlačit 1500l vody za minutu, což je oproti standardní PS12 o 300l vody za minutu víc. Při přepočtu na čas při požárním útoku nám vychází úspora od dvou a půl do čtyř vteřin podle typu a počtu použitých hadic. To je samozřejmě pouhá teorie a bude záviset především na sehranosti týmu, jak tohoto vylepšení dokáže využít.
Nezbývá, než věřit, že nám tento stroj dopomůže k lepším výsledkům. Proto stříkačce dopřejme mnoho spolehlivých startů a úspěšných výsledků. 
 

Reklama